-=ExTreMe=- Community
Ukoliko niste registrovani molim vas da to odma uradite kako bi mogli da ostavljate komentare,vidite ceo forum i jos mnogo toga...
-=ExTreMe=- Community
Ukoliko niste registrovani molim vas da to odma uradite kako bi mogli da ostavljate komentare,vidite ceo forum i jos mnogo toga...
-=ExTreMe=- Community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-=ExTreMe=- Community

-=ExTreMe Deathrun=- + [AutoBhop] 88.198.26.205:27027
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 [Uputstvo]Kako spreciti "hakovanje" servera i ne ispasti glup!

Ići dole 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 41
Datum upisa : 07.02.2011
Godina : 25
Lokacija : Serbian

[Uputstvo]Kako spreciti "hakovanje" servera i ne ispasti glup! Empty
PočaljiNaslov: [Uputstvo]Kako spreciti "hakovanje" servera i ne ispasti glup!   [Uputstvo]Kako spreciti "hakovanje" servera i ne ispasti glup! Icon_minitimeUto Mar 01, 2011 6:57 am

U zadnje vreme se dnevno javi bar po 1 lik sa temom:

Hakovali mi server!
Upomoc
Promenili sifru gpanel-a
Izjebali mi server
Hitnoooooo


Shvatite jednu stvar niko ne moze da vam pokrade sifre tek tako, to dolazi usled vase gluposti, naivnosti, neiskustva. . .




Na primer:
Trenutno najpopularniji nacin je pravljenje fake mail i fake login stranica odnosno phishera! Stize vam mail, sa adrese iggi@kgb-hq.com ili iggi@kgb-hosting.com i trazi od vas da posaljete svoje podatke na iggi@hotmail.com ili da se logijete na www.h1.badwaresite.www/kgb-hosting/gpanel . . .


Na primer:

Pozdrav brate, testiram nesto ovog game panela pa ako te ne mrzi da mi posaljes podatke na iggi@hotmail.com
ili
Ukoliko se u roku od 24h ne logujete na www.h1.badwaresite.www/kgb-hosting/gpanel. . . server ce vam biti iskljucen!
Ti se popalis jer pomislis da ti je igor poslao mail i nasednes na foru tj. posaljes mu podatke i taj fake igi ima tvoje gpanel podatke!


Naravucenije: KGB Hosting support od vas nikada nece traziti gpanel podatke zato sto oni sve podatke vec poseduju, ne logujte se ni na jedan drugi gpanel vec samo na www.kgb-hosting.com/gpanel takodje ako vam stigne sumljiv mail gde vam neko preti, postavlja ultimatum da se prijavite negde ne nasedajte na te fore! Za sve sto vam zatreba imate KGB Hosting Support Team!





Ili imate sledecu situaciju, nekom vam napise/posalje ovo:
Pogledaj brate ovaj programcic kad ga pokrenes svim igracima stavlja tvoj server u favorites, naplacujem za njega ali tebi cu dati free, ako ti AV prijavi nesto to je zato sto je nelegalan ja ga pokrecem pogledaj moj server kako pici (pokaze vam MILF- Alfu, Spin, BlaBla. . .) i vi nasednete!
Ti preuzmes "programcic" pokrenes ga i tvoje sifre su kod njega!

Naravucenije: Ne primajte sumljive programe, slike(.jpg.exe), plugine(.amxx.exe)

Ako ne znate da li je nesto "zarazeno" ili nije idite na bilo koji od ovih sajtova:

http://www.kaspersky.com/scanforvirus
http://www.novirusthanx.com
http://www.virustotal.com/

i proverite da li fajl ima neke nezeljene goste!




Jos jedan nacin "hakovanja" servera je kradja rcon sifre ali mislim da za to svi znaju

Kako spreciti:
-Admin timu, niti bilo kom adminu ne dajte flag "l"- rcon flag
-Kad igrate na tudjim serverima kucajte setinfo _pw "apis me za ku*ac"
-Promenite default rcon sifru u server.cfg koja je rcon123 i stavite sto duzu i zajebaniju, koja nece imati nikakve veze sa imenom servera/vlasnika!






Niko vam ne moze oboriti server tek tako, postoji puno nacina za obaranje ali
nijedan ne funkcionise na KGB-u tako da nema razloga za brigu!

Nazad na vrh Ići dole
http://www.belgrade-public.tk/
 
[Uputstvo]Kako spreciti "hakovanje" servera i ne ispasti glup!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Uputstvo - AMX MOD X Komande 2
» Uputstvo - AMX MOD X Komande 1
» Admini Deathrun servera!
» Profil head admina foruma i servera.
» TuT Kako napuniti server !!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
-=ExTreMe=- Community :: Novosti :: Pomoc i Podrska-
Skoči na: